آموزش پاورمیل در سی ان سی | Powermill in CNC

آموزش پاورمیل : پاورمیل یکی از پرکاربرد ترین نرم افزار های مهندسی می باشد. بسیاری از کارگاه ها و شرکت های فعال در حوزه ساخت و تولید ماشین آلات سی ان سی در کشور برای دستگاه های فرز CNC و ماشینکاری و تولید G-code خود از این نرم افزار محبوب استفاده می کنند.

اطلاعات اولیه درمورد پاورمیل (PowerMill) :

پاورمیل یکی از کاراترین و مشهورترین نرم‌افزارهای سری CAM است که برای  تهیه مسیر حرکت ابزار در ماشین آلات CNC کاربرد فراوان دارد. به دلیل  توانمندی های بالا و سادگی  کار با آن و ارایه نتایج بی نقص در صنایع صنعتی متفاوتی همانند : قطعه سازی ابزارها ، قالب سازی ابزار ، خودروسازی ، هوافضا و… در سراسر جهان کاربرد دارد.

از این نرم افزار محبوب جهت تهیه مسیر حرکت ابزار در دستگاه های CNC استفاده می شود. البته در این زمینه نرم‌ افزارهای دیگری نیز وجود دارند اما بی شک برجسته ترین و بی رقیب ترین آنها نرم‌ افزار پاورمیل محصول شرکت Delcam است که به علت توانمندی های بی نظیر و سادگی کار با آن و ارایه نتایج بی نقص در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در این نرم افزار به ماشین کاری، از نوع فرزکاری نگاه تخصصی تری شده است.

نرم افزار Powermill با روش ­های مختلف ماشین کاری مثل خشن کاری ، پرداخت کاری معمولی و با سرعت بالا و تکنیک ها و ابزارهای تعریف شده و پشتیبانی گسترده از دستگاه های cnc معمولی و پیشرفته (تا 5 محور) می تواند بهترین مسیر را جهت حرکت ابزار روی قطعه کار تعیین نماید. نتیجه این هوشمندی کاهش زمان ماشینکاری، بهبود کیفیت سطح ماشینکاری و در نهایت کاهش هزینه با بالاترین راندمان کاری می باشد. همچنین در نرم افزار پاورمیل آموزش حرفه ای برنامه نویسی فرز سی ان سی جهت تولید جی کد G-CODE امکان پذیر است.

پاورمیل و ماشینکاری سه محور و پنج محور :

با وجود قابلیت های فراوان  این نرم افزار در زمینه ماشین کاری 3 محور تا ۵ محور با قابلیت های به مراتب گسترده تر نسبت به پاورمیل به تازگی مورد استقبال شرکت ها و مراکز صنعتی در این زمینه قرار گرفته است.

در عصر حاضر کتیا را می توان جایگزین خوبی  برای پاورمیل قرار دهیم .

امروزه شرکت های مدرن در زمینه صنایع  که از قابلیت های فراوان  نرم افزار کتیا در زمینه CAD/CAM اطلاع دارند.

از نرم افزار کتیا استفاده می نمایند ، به همین دلیل شرکت های کوچکتر نیز کم کم برای بالا رفتن سرعت و کم کردن هزینه ها با کنار گذاشتن Power Mill به سمت استفاده از CATIA پیش می روند.

آموزش پاورمیل سی ان سی

کاربردهای نرم افزار پاورمیل Powermill :

– تولید پیچیده‌ ترین و حساس‌ ترین قطعات صنعتی

– بهینه شده برای حداکثر بهره‌ وری و نرخ تولید

– قدرتمندترین نرم افزار برنامه‌نویسی CNC

– برنامه‌ریزی پیشرفته دستگاه‌های سی‌ ان‌ سی 5محوره و سرعت بالا

– برنامه‌ریزی فرآیندهای فرزکاری

– بهینه شده برای تراش‌ کاری با سرعت بالا

– بهینه سازی مسیر ابزار و پشتیبانی از ماشین‌کاری 2 و نیم بعدی

– سازگاری بالا با سایر نرم افزارهای شرکت Autodesk

علاقه مندان جهت آموزش نرم افزار پاورمیل ( 0 تا 100 ) می توانند از طریق شماره تماس های زیر و یا ارسال درخواست از طریق فرم موجود با ما درتماس باشند…

[ninja_forms id=2]