کارن سی ان سی | Karen CNC

ارتکم

بررسی نرم افزار آرتکم (artcam)

آرتکم بعنوان یکی از نرم افزار های قدرتمند در زمینه ساخت انواع مدل ها و قطعات سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرد و این امکان را به ما می دهد تا بتوانیم از طرح های پیش طراحی شده، مدل های حکاکی و چند بعدی بسازیم.

با استفاده نرم افزار آرتکم می توان خروجی هایی با مقایس بسیار دقیق برای ماشین کاری با دستگاه های سی ان سی تهیه نمود. در واقع نرم افزار آرتکم این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد تا با سرعت و سهولت بالایی اشکال و طرح های سه بعدی را با کیفیت بسیار مناسبی بر اساس نقشه های دو بعدی برداری و یا bitmap بسازند. این نرم افزار بسیار مناسب ماشین آلات cnc است. بطوری که می توان با استفاده از آن کدها و برنامه های مورد نیاز دستگاه های سی ان سی را تولید نمود و قطعه مورد نظر را به صورت فیزیکی ساخت.

با توجه به رشد روزافزون استفاده از دستگاه cnc و حجم بالای تقاضای آموزش کارن سی ان سی برگزار خواهد شد. در این آموزش تخصصی که به درخواست مکرر کارفرمایان و کارجویان عزیز دوره پیشرفته آموزش آرتکم ۳ بعدی ارائه خواهد شد که علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانند این مطلب را مطالعه فرمایند.

آرتکم به طور ویژه ای بیشترین کاربرد را در سی ان سی و ماشین کاری دارد. به صورتی بهینه شده است که بیشترین کاربرد را برای این حوزه از صنعت داراست. با استفاده از این نرم افزار می توان انواع ماشین آلات سی ان سی برش و حکاکی سه محور، چهار محور، پنج محور، مدور و… را برنامه ریزی نمود و بدین ترتیب می توان تولیدات بسیار مناسبی را به بازار عرضه کرد. این نرم افزار از دقت بالایی برخوردار است و کار با آن به تخصص بالایی نیاز ندارد.

آرتکم

آرتکم نرم افزار بسیار قدرتمندی برای ماشینکاری است که با استفاده از کامپیوتر ( CAM ) و طراحی صنعتی  ( CAD ) مورد استفاده قرار میگیرد و توسط شرکت Delcam به بازار عرضه شده است و در حال حاضر از سوی شرکت Autodesk منتشر می گردد و پشتیبانی های لازم را ارائه می دهد. نرم افزار آرتکم بصورت تخصصی جهت مدلسازی و برنامه نویسی دستگاه های تراش سی ان سی و ماشین آلات حکاکی در صنایع چوب طراحی گردیده است. با استفاده از این نرم افزار شما قادر خواهید بود طرح های بسیار پیچیده ای را به صورت حرفه طراحی نمایید و آن ها را بصورت سه بعدی پیاده سازی کنید و حتی در محیط نرم افزار آن را شبیه سازی کرده و ویرایش نمایید. شما با استفاده از این نرم افزار می توانید انواع مدل های طراحی شده را به صورت برنامه به دستگاه های NC بدهید.

برخی از قابلیت های آرتکم :

  1. پشتیبانی از دستگاه های تراش چند محور و دوار
  2. سرعت بالا و دقت بسیار مناسب در طراحی اشکال پیچیده
  3. امکان برنامه نویسی انواع دستگاه های NC و وارد کردن کدها به دستگاه cnc
  4. طراحی و پیاده سازی انواع مدل های دو بعدی و سه بعدی
  5. برخورداری از کتابخانه وسیع که دارای اشکال آماده و از پیش طراحی شده است
  6. امکان ویرایش و پیاده سازی انواع مدل های سه بعدی و CAD

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.