کارن سی ان سی | Karen CNC

تعمیر cnc

تعمیرات سی ان سی | نگهداری دستگاه cnc

شرکت فنی مهندسی کارن  با دارا بودن بیش از ۲۱ سال تجربه در زمینه تعمیر، نگهداری ، نصب و راه اندازی ماشین آلات صنعتی خصوصا CNC و انجام پروژه های گوناگون ، توانسته است به لطف خداوند منان گامی مهم و اساسی در چرخه صنعت این مملکت بردارد. ما افتخار میکنیم که تمامی مهارتهای علمی و تجربه چند ساله خود را در یاری رساندن به شما کارآفرینان این مرزو بوم بکار گرفته و شما را در تولیدی با کیفیت تر یاری دهیم . همچنین با دارابودن پرسنلی ماهر و دوره دیده در موسسات داخلی و خارج از کشور، همواره آمادگی خود را جهت همکاری با شما کارآفرینان و صنعتگران محترم اعلام میداریم.

تعمیرات سی ان سی | نگهداری دستگاه cnc : باتوجه به پیشرفت صنعت و تکنولوژی وظیفه افرادی که در بخش های تولیدی ماشین آلات و صنایع مختلف کار می کنند و کار آنها نصب، راه اندازی، بهره برداری و سرویس نگهداری تجهیزات هستند هر روز بزرگتر می شود. چون ظرفیت تولید و نوع ماشین آلات به ویژه سیستم های سی ان سی با گذشته تفاوت زیادی پیدا کرده است و با توجه به افزایش سرمایه گذاری های انجام شده در این زمینه نیاز به بخش تعمیرات و نگهداری جهت ارائه خدمات به مراکز صنعتی به طور گسترده مطرح است.

تعمیرات و نگهداری به کلیه اعمالی گفته می شود که در جهت حفظ ماشین آلات، تجهیزات و اماکن در وضعیت مطلوب و مطابق با استاندارد صورت می گیرد. سیستم نگهداری و تعمیرات مجموعه ای متشکل از روش ها و فرم هاست که اهداف ذکز شده را برآورده می کند.

تعمیرات سی ان سی

اهمیت سیستم تعمیرات و نگهداری :

کارخانه جاتی که می قصد برنامه ریزی برای تولید دارند باید دارای یک روش نگهداری و تعمیر دقیق و منظم باشند. چون در غیر این صورت به دلیل خرابی و از کار افتادگی ناگهانی ماشین آلات و دستگاه های مختلف امکان دارد تولید هر لحظه متوقف شود. نقص فنی و توقف کار ماشین علاوه بر هزینه های تهیه قطعات یدکی و هزینه های دستمزد تعمیرکاران، زیان های مالی بسیار زیادی را بر اقتصاد کارخانه تحمیل می کند. در حالی که وجود یک سیستم نگهداری و تعمیرات سازماندهی شده و سازمان یافته، نگرانی مدیران و سرپرستان را از توقف ناگهانی ماشین آلات و بیکاری افراد کاهش می دهد و اطمینان خاطر بیشتری را برای بهره گیری از فعالیت ها بوجود می آورد.

مزایای وجود سیستم نگهداری و تعمیرات :

مدیران واحدهای صنعتی مختلف بخاطر دلایل گوناگون تمایل دارند برای ماشین آلات و تجهیزات مجموعه خود یک سیستم نگهداری و تعمیرات مناسب بوجود آورند. برخی از این دلایل عبارتند از :

  • حفظ سرمایه های مادی اعم از دستگاه ها و ماشین آلات موجود در کارخانه به منظور استفاده طولانی تر از آن ها در فرآیند تولید
  • ایجاد شرایط ایمنی و مراقبت های مطلوب تر برای کارکنان و کاهش میزان حوادث و سوانح ناشی از کار کردن با ماشین آلات و تجهیزات معیوب
  • نظم دادن به جریان عادی فعالیت های تولیدی و جلوگیری از توقف عملیات و کاهش کارایی
  • کاهش هزینه های ناشی از تعمیرات مکرر و خرابی های تجهیزات
  • افزایش عمر مفید ماشین آلات و کاهش خرابی و فرسودگی آنها و باصرفه کردن کاربرد ماشین آلات و تجهیزات در کارخانه علاوه بر موارد ذکر شده وجود سیستم های نگهداری و تعمیر در کارخانه ها به مدیران کارخانه این امکان را می دهد تا بتوانند از کار ماشین آلات و تجهیزاتی که برای کاربردهای مختلف خریداری شده اند یک ارزیابی دقیق به عمل آورند و انواع مختلف آنها را که توسط سازندگان کشورهای مختلف عرضه شده اند در میدان واقعی کار با یکدیگر مقایسه کنند و در صورتی که کیفیت کار دستگاه های مورد نظر در شرایط نگهداری و تعمیر مورد رضایت نبود برای رفع نیاز های آینده خود از دستگاه های با کیفیت مرغوب تر استفاده کنند.
تعمیر سی ان سی

نتایج حاصل از برنامه ریزی برای تعمیرات و نگهداری :

با برنامه ریزی مناسب و صحیح در ایجاد یک سیستم تعمیرات و نگهداری و اجرای آن در کارخانه نتایج زیر به دست می آیند:

  • امکان برنامه ریزی در تولیدات و اداره کردن اقتصادی آن در شرایط مطلوب
  • پیشرفت سریع تعمیرکاران در رفع مشکلات فنی ماشین آلات و تجهیزات و بی نیاز شدن از تعمیرکاران آزاد
  • برآورد صحیح نیروی انسانی و تخصص های مورد نیاز بخش نگهداری و تعمیرات به لحاظ پاسخگویی به نیاز های کارخانه
  • پیشبینی خرید و تدارک به موقع لوازم یدکی و وسایل مورد نیاز به قیمت مناسب و در زمان مناسب که می تواند از ایجاد وقفه در امر تولید و ادامه فعالیت جلوگیری کند
  • جلوگیری از فرسوده شدن ماشین آلات و تجهیزات کارخانه و حفظ سرمایه های مادی موجود در آن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.