کارن سی ان سی | Karen CNC

دستگاه پرس وکیوم تک سینی

دستگاه وکیوم پرس ممبران

یکی از قسمت های عمده و انکار ناپذیر صنعت چوب و مبلمان صفحه ای روکش کردن قطعات می‌باشد که یکی از تکنیکهای مورد استفاده روش روکش کردن با دستگاه پرس وکیوم است. اجرای مکانیزم پرس کاری با چند روش مختلف میسر می‌شود که باعث شده دستگاه پرس وکیوم با نام‌هایی همچون پرس وکیوم آسانسوری، پرس وکیوم صندوقی، پرس وکیوم واگنی و … در بازار شناخته شوند. 

در ادامه این مطلب به معرفی انواع این دستگاه ها میپردازیم:

  1. تک سینی صندوقی ( صدفی ) :
  2. تک سینی آسانسوری :
  3. دوسینی ( دومیزه ) :
  4. سه سینی ( سه میزه ) :
  5. فرمینگ :
  6. وکیوم ممبران:

عملکرد دستگاه پرس وکیوم

عموماً بعد از تراش و حکاکی و پرداخت و چسب پاشی، قطعه را در این دستگاه ها قرار می‌دهند و سپس روکش مورد نظر را بر روی قطعه کار قرار می‌دهند و بعد از گرم کردن روکش بوسیله المنت هایی که در بالای روکش تعبیه شده است هوای بین قطعه و روکش را تخلیه می‌کنند و با استفاده از فشار هوا که مستقیماً به روکش وارد می‌شود، روکش بر روی کار پرس می‌شود.

پرس وکیوم تک سینی آسانسوری

دستگاه پرس وکیوم

دستگاه پرس وکیوم تک سینی ساخت کارن سی ان سی در ابعاد 300*140 و 300 *120 میباشد ، البته این ابعاد استاندارد تعبیه شده میباشد و ابعاد دستگاه میتواند به سفارش مشتری متغییر باشد.

پرس وکیوم آسانسوری همانند پرس وکیوم صندوقی بر روی یک شاستی ساخته میشود و هد بالای آن با کمک جک پنوماتیک با حرکت آسانسوری بر روی ریل جابه جا میشود.

با کمک پرس وکیوم آسانسوری میتوان درب های ام دی اف ، قطعات ام دی اف خام را روکش کرد.وکیوم آسانسوری قابلیت خم کاری چوب و وکیوم ممبران را نیز دارد.

پرس وکیوم پی وی سی ( pvc )

پرس وکیوم pvc روی چوب و نوپان : این دستگاه یکی از دستگاه های مخصوص برای روکش PVC بر روی چوب و نوپان بحساب می آید. جهت تهیه یک دستگاه وکیوم PVC چوب باید تمامی شرایطی که حاکی از کمیت ، قیمت و کیفیت دستگاه پرس وکیوم MDF ، قطعات استفاده شده، کیفیت کار خروجی ، گارانتی دستگاه پرس وکیوم ، خدمات پس از فروش دستگاه و …. را مد نظر قرار دهد.

مشخصات فنی دستگاه :

  • قابلیت پرس وکیوم روکش های pvs , pp بر روی سطوح ابزار خورده
  • سیستم مکش بسیار قوی
  • سیستم بارگذاری دستگاه به صورت دستی و اتوماتیک مجهز به plc
  • دارای چندین حافظه جهت کار با فویل های مختلف

پرس وکیوم فرمینگ

دستگاه پرس وکیوم فرمینگ برای خم قطعات ام دی اف ( mdf ) و شکل دادن به آن ها ، ساخت شرکت کارن سی ان سی

این دستگاه قابلیت فرم دهی به قطعه تا ضخامت مورد سفارش مشتری را دارد.

پرس وکیوم سه سینی ( سه میزه )

دستگاه پرس وکیوم

یکی دیگر از انواع vacuum press، وکیوم سه سینی ( سه میزه ) است.طرح کلی این دستگاه همانند وکیوم تک سینی است ( وکیوم آسانسوری ، وکیوم صندوقی ). که بر روی سه شاستی پیاده سازی میشود.

تفاوت vacuum press سه سینی با تک سینی در این میباشد که هر سه میز درآن قابل استفاده و روکش کردن را داراست و باعث بالا بردن زیاد سرعت کار( روکش کردن mdf ) خواهد شد.

پرس وکیوم دوسینی ( دومیزه )

نوع دیگر vacuum press، پرس وکیوم دو سینی ( دو میزه ) میباشد.طرح کلی این دستگاه همانند وکیوم تک سینی ( وکیوم آسانسوری ، وکیوم صندوقی ) میباشد که بر روی دو شاستی پیاده سازی شده است.

تفاوت vacuum press دو سینی با تک سینی در این است که هر دو میز درآن قابل استفاده و روکش کردن میباشند و باعث بالا بردن سرعت کار( روکش کردن mdf ) میشود.

پرس وکیوم ممبران

در دستگاه پرس وکیوم ممبران با استفاده از صفحه الاستیک علاوه بر فشار بیشتر، حرارت نیز به صورت غیر مستقیم به روکش وارد می شود و در نتیجه در مصرف روکش نیز صرفه جویی می‌شود. همچنین در روکش های ضخیم تر نیز کارایی بهتری دارد.

<برای مشاوره و سفارش دستگاه با شماره زیر تماس بگیرید>

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.