کارن سی ان سی | Karen CNC

دستگاه سی ان سی

دستگاه cnc | ماشین آلات cnc

دستگاه cnc , ماشین آلات cnc : امروزه صنعت گسترش روزافزونی دارد و به طور مداوم درحال توسعه و تكامل است و روز به روز ماشین آلات و دستگاه های صنعتی جديدتری به بازار كار عرضه می شوند كه هر کدام کامل كننده ماشين آلات قبلی هستند. به طوری كه می توان قطعات ماشين آلات صنعتی را با ساده ترين روش و دقت زياد و با صرف وقت و هزينه كمتری به مرحله انجام رساند.

صنعت و صنعت گران در گذشته با مشكلات زیادی از نظر ساخت قطعات روبرو بودند. ولی بعد از مدتی ماشين تراش چرخ تسمه ای و سپس ماشين های تراش جعبه دنده ای نيمه خودكار ساخته شدند. هم اكنون دامنه صنعت به مرحله ای رسيده كه اغلب ماشين آلات افزار از سيستم كنترل عددی استفاده می کنند و به صورت خودكار و اتوماتیک طراحی و تولید می شوند. به طوری كه می توان با قراردادن نوار ضبط شده توسط سيستم های كامپيوتری (كنترل عددی) در دستگاه كنترل ماشين، قطعات مختلف را با حداقل دخالت انسان به صورت دقيق و كامل تراشيد.

معرفی کلی دستگاه CNC :

دستگاه cnc در موارد مختلفی در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از پرکاربردترین ماشین آلات صنعتی محسوب می‌شود. به همین خاطر در این مقاله قصد داریم برای شما از جزئیات دستگاه سی ان سی صحبت کنیم.

دستگاه cnc با توان کار بسیار بالا و دقت زیاد می تواند فرایند تولید قطعات را سرعت ببخشد. این دستگاه با استفاده از مته پر سرعت و کنترل کامپیوتری بازوها برای تغییر مسیر مته در زمینه برش و سوراخ کاری بسیار حرفه ای عمل می کند. به نسبت متریال مورد نظر برای برش بر روی سینی دستگاه و سیستم کالیبراسون دستگاه شروع به برش میکند.

همان طور که گفتیم با پیشرفته شدن دستگاه های cnc میتوان نسل بعدی را توسط همین ماشین آلات فعلی تولید کرد و هر نسل، نسبت به مدل قبلی خود بسیار پیشرفته تر ، دقیق تر و سریع تر خواهد بود.

دستگاه cnc

انواع دستگاه های cnc :

دستگاه های cnc انواع مختلفی دارند. انواع این دستگاه در دسته های مختلفی طبقه بندی می شود و امکان دارد این دسته بندی بر اساس سایز دستگاه باشد. شما زمانی که می خواهید این دستگاه را خریداری کنید باید بدانید که قرار است دقیقا با آن چه فعالیتی انجام دهید تا سایز دستگاه برای شما مشخص باشد. اگر قرار است با دستگاه برش ها و حکاکی های کوچکی انجام دهید، بهتر است این کار را با یک دستگاه کوچکتر انجام دهید تا در هنگام خرید قیمت کمتری را بپردازید. در واقع این کار به شما کمک می کند تا بهره وری استفاده از دستگاه را بالاتر برده و بازگشت سرمایه خود را نزدیک تر کنید.

البته باید این را هم در نظر داشته باشید که اگر زمانی سفارشات شما سایز بزرگتری پیدا کرد آنگاه نیاز به یک دستگاه سی ان سی بزرگتر خواهید داشت. درحقیقت شما باید با یک نیازسنجی دقیق و حرفه ای به این نتیجه برسید که دقیقا به چه سایز دستگاهی نیاز دارید؟! این موضوع شاید یکی از سخت ترین مواردی است که باید در مورد آن تحقیق و بررسی انجام دهید. مرحله ای سخت و بسیار مهم و البته تاثیرگذار! سعی کنید این کار را با دقت ویژه و با مشورت با کارشناسان انجام دهید.

اما به جز اندازه دستگاه، شما می توانید برای کسب و کار خود دستگاهی خاص خریداری کنید. یعنی اگر تمامی سفارشات شما برای حکاکی و برش روی چوب است، شما می توانید با خرید دستگاه CNC چوب، کار خود را تخصصی تر کرده و بهره وری دستگاه و هزینه های تعمیرات و نگهداری را کاهش دهید. درواقع این کار به شما کمک می کند تا با دید و هدفی مشخص تر به ادامه مسیر کاری خود فکر کنید.

دستگاه سی ان سی سنگ نیز به همین صورت است و شما با خرید آن می توانید به سادگی فعالیت خود را متمرکز بر روی این کار نمایید. هر دو این متریال ها یعنی سنگ و چوب از موادی هستند که اصولا سفارش خوبی بر روی آنها وجود دارد. در غیر این صورت می توانید به صورت حرفه ای بر روی پلکسی یا حتی فلز کار کنید. این دقیقا به نوع مشتری و حجم مشتریان شما بستگی دارد.

ماشین آلات cnc
www.karencnc.ir

بازار کار دستگاه CNC :

به دلیل تنوع استفاده از دستگاه cnc در مشاغل و صنایع مختلف، بازار پر رونق و پرسودی برای این حرفه به همراه داشته است. همین بازار پرسود که در دستگاه CNC موجود است باعث شده تا شرکت های زیادی در این زمینه فعالیت کنند. سودی ناشایستی که می توان از فروش این ماشین آلات به جیب زد بسیار قابل توجه است چرا که قیمت بالای این دستگاه ها و خدمات پشتیبانی آنها میتواند رقم های بالایی را ایجاد کند و همین موضوع باعث شده تا شرکت های مختلفی برای فروش این دستگاه اقدام کنند. اما کارن سی ان سی درواقع کار طراحی و تولید ماشین آلات سی ان سی از صفر تا 100 را انجام می دهد که برای صنعت گران و خریداران این دستگاه انتخاب اقتصادی تر و همچنین پرسود تری است.

? جهـت مشـاهده ماشیـن آلات تولیـد شـده توسـط کــارن سـی ان سـی کلیـک کنیـد ?

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.