کارن سی ان سی | Karen CNC

cncروتاری

قیمت سی ان سی روتاری چوب

سی انسی روتاری

سی ان سی روتاری به دستگاهی گفته میشود که دارای یک محور روتاری جهت چرخاندن قطعه کار میباشد.این عمل موجب قرار گرفتن تمامی جهت های قعطه کار در مقابل ابزار دستگاه میشود و نقش های مد نظر به بهترین شکل ممکن پیاده سازی میشوند.

cnc روتاری

عموما در حوزه مبلمان کاربرد دارد و به ماشین آلاتی گفته میشود که توانایی کار بر روی اجسام استوانه ای و 360 درجه را بتوانند داشته باشند برای مثال تاج و پایه های مبل و اشکال استوانه ای و هرجسمی که از جنس چوب است و بر روی آن منبت کاری شده از دستگاه cnc روتاری کمک گرفته شده است که در بازار به آن کله روتاری هم گفته میشود. کله روتاری ها میتوانند به طور همزمان از یک تا چند کله استفاده کنند که تعداد کله ها بسته به خروجی کار مشتری و صرفه اقتصادی تعیین می شود.

Cnc تخت و روتاری

همانطور که در بالا گفتیم یکی از دستگاه های مهم در صنعت مبلمان و چوب Cnc تخت و روتاری میباشد که از آن ها برای تراش پایه مبل ها ، منبت کاری ، مجسمه سازی و… استفاده میشود.

در ماشین آلاتی که برای صنعت مبلمان به کار میروند از 6 کله روتاری تا 12 و 20 کله استفاده می شود که دلیل استفاده از این تعداد به جنبه های اقتصادی دستگاه برمیگردد. بعنوان مثال اگر برای ساخت پایه مبل نیاز به 30 دقیقه زمان است، با داشتن 6 کله روتاری در زمان یکسان می توان به 6 خروجی مشابه رسید که این موجب صرفه اقتصادی، کاهش هزینه و همچنین افزایش تیراژ تولید میشود.

ماشین آلاتی که دارای کله روتاری هستند به دلیل ویژگی ها و عملکردهای یکسان در بخش cnc منبت چوب هم کاربرد دارند و 2 کاربره به حساب می آیند.

سی ان سی روتاری | cnc روتاری
خدمات روتاری چوب

کارن سی ان سی فقط طراح و سازنده ی دستگاه منبت چند کله و روتاری میباشد و ما ارائه دهنده ی خدمات منبت کاری نیستیم.

سی ان سی چوب منبت و روتاری :

سی ان سی چوب منبت در دو مدل دروازه متحرک، میز متحرک و در نمونه های 4،6،8،و 10 هد ساخته می شود.

از ویژگی های خاص این دستگاه می توان به شاسی بسیار قوی و محکم اشاره نمود. همچنین محور z دستگاه به جای آلومینیوم به طور کامل از فولاد ساخته می شود. این امر باعث می گردد دقت دستگاه ثابت بماند و همچنین سوراخ های محل اتصال اسپیندل ها به مرور زمان خراب نشود. البته حائز اهمیت است که نوک اسپیندل ها با مرغک ها به دقت تنظیم شده باشند.

cnc روتاری | سی ان سی روتاری

* توجه *

اگر قصد انتخاب می یک سی ان سی روتاری برای کسب و کار خود دارید بهتر است که موارد زیر را مطالعه کنید :

1. باید ولتاژ دستگاه خود را متناسب با ولتاژهای صنعتی مورد استفاده در کشور خودتان انتخاب کنید. معمولا بهتر است که شبیه ولتاژ صنعتی کشور باشد ولی برای مصرف کنندگان کشور هند بهتر است که ولتاژ AC220 را انتخاب کنند. (ولتاژ برق صنعتی در هند ۳۸۰v می باشد ولی ضعیف است)

۲. سی ان سی روتاری معمولا میتواند به cnc روتاری چوب و سی ان سی روتاری برای کارهای تبلیغاتی و عمومی تقسیم شود. اگر شما کارتان مربوط به تبلیغات است ،مدیایی که میتوانید استفاده کنید : MDF,PVC, فوم برد، پلاستیک، ورقه های ACP ،آلومینیوم (کمتر از ۳mm)، برنج (کمتر از ۳mm)، چوب ابعاد کمتر از (۱۲۰۰*۲۴۰۰mm) میباشد و در این صورت باید دستگاه cnc روتاری تبلیغاتی استفاده کنید. اگر کارخانه شما در ساخت مبلمان و کابینت یا ساخت درب فعالیت می کند بهتر است که از سی ان سی روتاری چوب استفاده کنید.

۳. اسپیندل مناسب برای دستگاه خود انتخاب کنید. اگر شما cnc روتاری تبلیغاتی را انتخاب کردید میتوانید اسپیندل ۱.۵kw یا ۲.۲kw آب خنک را انتخاب کرنید ولی اگر سی ان سی روتاری چوب را انتخاب کردید میتوانید اسپیندل ۴.۵ kw آب خنک را استفاده کنید.

۴. نوع موتور مناسب دستگاه خود را انتخاب کنید، این که سروو موتور یا استپر موتور باشند بستگی به انتخاب شما دارد. معمولا اگر ماشین cnc روتاری تبلیغاتی داشته باشید، استپر موتور بهترین انتخاب است. اگر سی ان سی روتاری چوب داشته باشید بهتر است که از سروو موتور استفاده کنید چون وقتی از این ماشین استفاده می کنید ،ممکن است طرحی را که برای حکاکی یا طراحی انتخاب می کنید خیلی پیچیده باشد، پس اگر بعضی از مشکلات هنگام کار پیش بیاید، موتور سروو آلارم می دهد و دستگاه متوقف می شود بدون اینکه هیچ آسیبی به طرح برساند. در صورتی که سیستم استپر همچین قابلیتی را ندارد!

۵. پس از انتخاب موارد بالا باید سیستم کنترل دستگاه خود را تعیین کنید. بیش از پنج کنترلر برای ماشین آلات وجود دارد. DSP،match3،syntec و … که همه ی این ها می توانند برای موتور سروو و استپر استفاده شوند. ولی اگر دستگاه ATC داشته باشید، میتوانید کنترلر syntec را انتخاب کنید.

۶. میز کار مناسب خود را انتخاب کنید. معمولا سه نوع میز وجود دارد: آلومینیوم، میز وکیوم، T-slot. اگر میخواهید کارهای تزئینی انجام دهید، بهتر است که میز وکیوم را انتخاب کنید.

۷. ودر آخر می توانید قطعات یدکی و جانبی دستگاه را انتخاب کنید مثل: سیستم خنک کننده یا سیستم روغن کاری.

محصولات مرتبط با این مطلب :

سی ان سی روتاری

نوبت به بحث قیمت و پاسخ به سوالات زیر شما میباشد :

  • 1.قیمت دستگاه cnc منبت کار چوب
  • 2.قیمت Cnc روتاری
  • 3.قیمت دستگاه منبت کاری داخلی

با توجه به متغییر بودن درخواست های شما و نوسانات قیمتی بازار نمیتوانیم یک قیمت را به عنوان قیمت ثابت در سایت قرار دهیم ، برای اطلاع از لیست قیمت تماس بگیرید.

مهندس سلحشور : 09120452250

کارن :

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.