کارن سی ان سی | Karen CNC

سی ان سی کوچک

سی ان سی کوچک | cnc کوچک (رومیزی)

سی ان سی رو میزی مناسب برای حکاکی و برش بر روی انواع چوب پلاستیک و… می باشد چند نکات مثبت دستگاه عبارت انداز سرعت بالا دقت بالا صدای کمتر قیمت بسیار مناسب و سهولت در جابجای می توان اشاره نمود

دقت کنید عکس دستگاه به دلیل کپی برداری از دستگاه ثابت می باشد چرا که این دستگاه کاملا ارتقاع یافته و دقت و قدرت آن نسبت به مدل قبل بسیار بالاتر رفته و عمل کرد آن بسیار بهبود پیدا کرده است بدون تردید یک دستگاه سی ان سی بدون عیب و نقص می باشد

سی ان سی کوچک : دستگاه cnc کوچک مدل ها و ابعاد متفاوتی دارد و برای هر یک از دستگاه های سی ان سی قطعات و سیستم حرکتی متفاوتی به کار برده می شود. به عنوان مثال در یک دستگاه سی ان سی کوچک با ابعاد ۱۵*۱۵ باید اسپیندل سبک تری نسبت به دستگاه ۱۰۰*۱۰۰ به کار برده شود.

برای کسانی که می خواهند یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنند و سرمایه زیادی ندارند، خرید دستگاه تراش سی ان سی کوچک یکی از بهترین انتخاب هاست. این دستگاه ها به دلیل ابعاد کوچک خود امکان استفاده در یک فضای محدود یا حتی بر روی میز هم فراهم می‌کنند. پس شما با خرید این دستگاه علاوه بر اینکه صاحب یک دستگاه سی ان سی ارزان قیمت می‌شوید، به راحتی می‌توانید از آن کسب درآمد کنید.

دستگاه سی ان سی کوچک رومیزی چند ساعت در روز می تواند کار کند؟

همانطور که گفتیم دستگاه cnc کوچک در مدل های مختلف ساخته می شود و هر یک از این مدل ها دارای سازه متفاوتی است. به عنوان مثال یک دستگاه با سازه ضعیف طراحی و ساخته می شود و بنابراین قیمت کمتری نسبت به سازه های سنگین و فولادی دارد و برای ماشینکاری قطعات غیرفلزی و چوبی مناسب است.

ولی اگر فردی بخواهد با همین دستگاه کار سخت تری را ماشین کاری کند قطعا دستگاه cnc کوچک کشش و ظرفیت آن را ندارد و به جای 8 ساعت کار کردن مداوم فقط ۴ ساعت می تواند کار کند، چون دستگاه برای فرز کاری جنس نرم ساخته شده است اما فرد کار سخت تری را زیر فرز قرار داده است. در این صورت هم به اسپیندل و هم به موتور های حرکتی محورها فشار می آید. مانند آن است که یک ماشین سواری بخواهد بار سنگین جا به جا کند!

 cnc کوچک

میزان دقت دستگاه سی ان سی رومیزی :

دستگاه سی ان سی رومیزی توسط خیلی از افراد و شرکت ها ساخته می شود اما آیا دقت همه دستگاه ها به یک اندازه است؟

خیر، دقت دستگاه به نوع سیستم حرکتی می باشد و همچنین طریقه ساخت آن بسیار مهم است.

– مزایای دستگاه تراش cnc کوچک :

دستگاه تراش cnc کوچک یک دستگاه با کنترل نرم افزار کامپیوتری و با توانایی محدود از لحاظ اندازه است. می‌توانید این دستگاه‌ها را یک نسخه کوچکتر نسبت به دستگاه‌های بزرگ بدانیم که در چند حوزه خاص محدودیت دارد، اما بیشتر قابلیت‌های یک دستگاه بزرگ را دارد. در مورد مزایای تراش سی ان سی رومیزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 استفاده از دستگاه به صورت مداوم :

این یکی از قابلیت‌ها و مزایای دستگاه تراش سی ان سی کوچک است که هم به دلیل استفاده از نرم افزار کامپیوتری و هم به دلیل شرایط ساخت دستگاه‌هاست. شما می‌توانید نرم افزار این دستگاه را برای کار طولانی مدت به صورت ۲۴ ساعته تنظیم کنید. در کنار آن نگهداری مناسب از دستگاه و روغن کاری آن این فرصت را به ما می‌دهد که به صورت مداوم از دستگاه استفاده کنیم. به همین دلیل می‌توان از آنها در کنار خط تولید استفاده کرد و در مورد طول عمر آنها نگران نبود. البته شرکت های سازنده در مورد نگهداری این دستگاه‌ها توصیه‌هایی دارند که شما باید همه آنها را مدنظر داشت.

تولید قطعه با دقت بالا به صورت یکسان :

استفاده از نرم افزار سی ان سی به این معناست که کنترل دستگاه را به یک سیستم کامپیوتری واگذار کرده‌اید و شما بیشتر بعنوان ناظر در کنار آن هستید. بنابراین اگر قصد راه اندازی خط تولید قطعات مختلف مانند یک قطعه خودرو را دارید، به راحتی می‌توانید ابتدا الگوی مورد نظر را طراحی کنید و همه آنها را به شکل یکسان و با دقت بالا برش دهید. به همین دلیل شما نیازی به تغییر دستگاه تراش و وضعیت آن ندارید و به راحتی می‌توانید یک خط تولید کوچک داشته باشید.

عدم نیاز به مهارت فردی :

دستگاه سی ان سی یک دستگاه کاملاً پیشرفته و حرفه‌ای است. کار کردن با این دستگاه مراتب امنیتی خاص خود را دارد و توجه به برخی نکات بسیار مهم است. اما تفاوت بزرگ دستگاه تراش cnc کوچک با دستگاه‌های تراش معمولی این است که مهارت فرد در تراشکاری در اینجا اهمیت ندارد. تمامی کارهای برش و تراش توسط دستگاه انجام می‌شود و شما صرفاً باید طرح اولیه را در نرم افزار طراحی کنید و مهارت خوبی در کار با نرم افزار داشته باشید.

نظارت یک فرد بر روی چند دستگاه سی ان سی کوچک :

زمانی که شما در کارگاه خود امکان استفاده از چند دستگاه کوچک را داشته باشید، در ابتدای کار می‌توانید الگوی دلخواه برای برش هرکدام از دستگاه‌ ها را آماده کنید و در فرمت مورد نظر به دستگاه وارد کنید. در قسمت کنترل پنل اطلاعات و مختصات مورد نظر خود را وارد می‌کنید و بعد از آن به عنوان ناظر در کنار دستگاه هستید. بنابراین اگر کارگاه شما پیشرفت کند، این امکان را دارید که چند دستگاه سی ان سی کوچک در کارگاه خود داشته باشد و بصورت همزمان آن‌ها را کنترل کنید.

امکان بروز رسانی نرم افزار دستگاه :

یک قابلیت جالبی که شرکت‌های سازنده برای دستگاه‌های خود در نظر گرفته‌اند، امکان بروز رسانی نرم افزار دستگاه است. این شرکت‌ها در هر چند سال تغییراتی در نرم افزار و وضعیت دستگاه خود به وجود می‌آورند تا قابلیت‌های جدیدتری به آن اضافه کنند. بنابراین اگر شما یک دستگاه تولیدی امسال را بخرید، در صورت به روز رسانی نرم افزار می‌توانید شما هم دستگاه خود را ارتقا دهید.

 سی ان سی های کوچک

– معایب دستگاه تراش cnc کوچک :

با وجود اینکه مزایای برجسته‌ای برای دستگاه‌های تراش کوچک وجود دارد اما چند ایراد کلی هم در عملکرد آنها دیده می‌شود که ممکن است حساسیت بیشتری در خرید دستگاه به خرج دهید. از جمله معایب دستگاه سی ان سی کوچک می‌توان موارد زیر را نام برد:

 محدودیت از لحاظ اندازه قطعه کار :

با وجود اینکه دستگاههای تراش سی ان سی رومیزی از لحاظ عملکرد و شرایط حرکتی شبیه سازی شده دستگاه‌های اصلی هستند، اما از لحاظ اندازه کوچک‌تر بوده و تنها برای قطعه کارهای با ابعاد مشخص مناسب هستند. بنابراین شما نمی‌توانید یک کارگاه کوچک داشته باشید و قطعات بزرگ برش دهید. بهتر است که سطح فعالیت خود را بر روی قطعات در ابعاد کوچک از لوازم تزئینی محدود کنید.

محدودیت از لحاظ کار بر روی مواد مختلف :

از دیگر محدودیت‌هایی که برای دستگاه سی ان سی کوچک وجود دارد این است که پوشش مواد کمتری نسبت به دستگاه‌های بزرگتر دارند. در این دستگاه‌ها، قدرت الکترو موتور و سرعت گردش اسپیندل با توجه به اندازه آنها تعیین می‌شود. به همین دلیل طبیعی است که حداکثر قدرت خروجی آن‌ها هم پایین‌تر بیاید و برای کار بر روی مواد مختلف محدودیت بیشتری داشته باشند.

دستگاه سی ان سی کوچک

نرم افزار های مورد استفاده در دستگاه سی ان سی کوچک رومیزی :

نرم افزار های مورد استفاده در دستگاه های سی ان سی رومیزی، نرم افزارهای cam و cad هستند. یکی از نرم افزار های پرکاربرد در دستگاه های فرز، نرم افزار Aspire است. همچنین می توان توسط پاورمیل powermill نیز عملیات ماشین کاری را به این دستگاه انتقال داد. البته برای طراحی از نرم افزار سالیدورکس solid works و نرم افزار اتودسک اینونتور autodesk inventor نیز استفاده می کنند.

بـرای مشـاهده محصـولات کـارن سـی ان سـی کلیـک کنیـد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.