قیمت cnc | قیمت سی ان سی

قیمت cnc ( سی ان سی ) :

قیمت دستگاه cnc به عومل مختلفی بستگی دارد به طور مثال ( ابعاد دستگاه ، تعداد موتور ها ، نوع قطعات بکار رفته و… ) ، با توجه به نوسانات بازار نمیتوانیم قیمت ثابتی را در سایت برای شما به اشتراک بگذاریم ، برای اطلاع از لیست قیمت ها تماس بگیرید:

خواندن این مقاله میتواند برای شما بسیار سودمند باشد.

مهندس سلحشور : ۰۹۱۲۰۴۵۲۲۵۰

امروزه در حال حاضر سیتم های کنترل عددی به انواع سیستم های کنترل مجهز شده اند و فرآیندهای تولید با دقت و سرعتی فراوان انجام می شود. دستگاه های cnc باعث پیشرفت بیشتر صنایع قابل بهره برداری شده اند. دقت بسیار بالای این ماشین آلات و کوتاه شدن مدت زمان کار و نیاز کمتر به ابزارها از دیگر دلایل کاربرد این دستگاه های ابزار کنترل عددی می باشد.

هدف از استفاده کردن از ماشین آلات سی ان سی در صنعت بصورت زیر می باشد:

 • ۱- خودکار سازی کردن
 • ۲- تحت کنترل در آوردن حرکت ابزارها
 • ۳- کنترل سرعت دوران قطعات کار

یکی از نکات بسیار مهم استفاده از ماشین های کنترل عددی این است که تنها و اولین ماشینی که در صنعت تولید ارتباط با ماشین ها و دستگاه های دیگر ارتباط برقرار می کند ماشین های کنترل عددی است.

نحوه عملکرد ماشین های کنترل عددی

به دلیل آن که ماشین ها با اعداد و حروف کار می کنند پس می توانند با رابط و کامپیوترها ارتباط برقرار کند که آنها هم با عدد و حروف کار می کنند .

قیمت cnc

ماشین آلات ابزار کامپیوتری نسبت به نوع اینورسال دارای خصوصیات مفید زیر می باشند:

 • ۱- دقت بسیار بالا در زمینه تولید کردن قطعات
 • ۲- ماشین ابزار با کنترل کامپیوتری در یک زمان می توانند به جای چند دستگاه ماشین ابزار معمولی به کار برده شود.
 • ۳- امکان تولید کردن قطعات دارای پیچیدگی بسیار زیاد می باشد، با ماشین های کنترل عددی بیشتر می باشد.
 • ۴- مصرف کردن ابزار در ماشین های کنترل عددی کمتر از ماشین های معمولی است.

تاریخچه NC

در ساتل ۱۹۴۷ John Parsons از شرکت پارسونز تحقیق هایی راجع به اطلاعات و مشخصات ۳ بعدی جهت کنترل کردن  دستگاه ها برای تولید اجزاء جدید هواپیما استفاده می شوند تولید کرد. بعد از آن در سال ۱۹۴۹ “پارسیمز” نخستین قرارداد خودش را در این زمینه با نیروی هوائی امریکا جهت تولید و ساخت نخستین دستگاه با کنترل عددی منعقد شد.

قیمت cnc ، قیمت دستگاه سی ان سی

در سال ۱۹۵۲ “دانشگاه MIT”با استفاده از یک کنترل کننده ساختار یافته توانست که نحوه حرکت کردن همزمان سی محوره را تولید کند. بدین صورت رویای کنترل عددی تحقق یافت. در سال ۱۹۵۵ با انجام دادن تغییراتی ماشین های کنترل عددی در صنعت قابل استفاده شد.

دستگاه های سی ان سی

دستگاه سی ان سی کنترل کننده نرم افزاری است که هنگامی که برنامه ای به حافظه کامپیوتر آن وارد می شود برای انتقال دادن کدهای آن نیاز به واحد سخت افزاری نباشد. در سیستم های سی ان سی برنامه های اجرائی در حافظه ROM ذخیره می شوند و کدهای NC نیز در حافظه RAM.

قیمت cnc ، قیمت دستگاه سی ان سی

ROM به معنای حافظه ای می باشد که فقط خواندنی باشد همچنین این حافظه در قطعه های و مغزهای الکترونیکی نوشته می شود و فقط توسط دستگاه های خاصی از بین می روند. بنابراین برنامه های اجرایی آن تا زمان روشن بودن سیستم فعال می باشند.

RAM و کدهای سی ان سی :

RAM به معنی حافظه متغیر  و در دسترس است که توسط کامپیوتر ساخته می شود. در نتیجه کدهای CNC در درون آنها نوشته می شوند. محتویات RAM با خاموش شدن کنترل کننده از بین می رود و از این رو متغیر است.

بعضی از سی ان سی ها از نمونه های RAM به نام حافظه CMOS استفاده می کنند که در صورت قطع شدن برق کامپیوتر اطلاعات را در خود نگهداری می کنند. درک کردن نحوه پردازش اطلاعات در کنترل کننده ها در یادگیری برنامه نویسی سیستم های کنترل عددی با کامپیوتر بسیار موثر و کارا است.

 پردازنده های کنترل کننده های سی ان سی :

تمام پردازنده های داخلی با اعداد باینری انجام می گردد. این اعداد از دو عدد صفر و یک تشکیل می شوند. درون کنترل کننده های سی ان سی عدد یک به معنای بار مثبت و عدد صفر نیز به معنای بار منفی می باشد که نحوه استفاده کردن از آنها وابسته به نوع کنترل کننده می باشد.

اصول ایمنی در کار با دستگاه های سی ان سی (کنترل عددی)

 • ۱-کار را با یاد و نام خدا و با آرامش خاطر آغاز کنید و در هر حادثه خون سردی خود را حفظ نمایید.
 • ۲- شما با یک سیستم اتوماسیون کار می کنید و باید مراقب دستورهای خود باشید.
 • در سیستم های دستی، مجری فرمان انسان است و شعور دارد. در واقع فرمان اشتباه برای او قابل تشخیص است ولی در سیستم اتوماسیون شده و بالاخص در دستگاه CNC ، فرمان اجرا بصورت کامل اجرا می گردد. دستگاه سی ان سی یک پرسنل مطیع و بی نقص است. پیش بینی شوک های ناگهانی، هنگام تعمیر و تعویض قطعات و ابزار را درنظر داشته باشید.
 • ۳-یکی از مشکلات متداول در بین طراحان سی ان سی مشکلات ناشی از نشستن طولانی روی صندلی است. دقت داشته باشید که بیماری های فرسایشی ناشی از کار و نشستن فراوان اغلب غیر قابل درمان هستند.
 • ۴- اتفاقات مکانیکی بیشتر مربوط به محور Z است زیرا در شرایط بروز مشکل در این محور، جاذبه زمین موجب حرکت ناخواسته می شود. متاسفانه با توجه به اینکه ابزار روی محور Z است منجر به بروز خسارت و جراحت میگردد.
 • ۵- بیشترین آمار بروز حوادث مربوط به افرادی است که غرور حرفه ای دارند.

برای استعلام قیـمت از کارشناسان کـارن سـی ان سـی کلیـک کنید