کارن سی ان سی | Karen CNC

قیمت دستگاه cnc

مواردی که روی قیمت دستگاه سی ان سی تاثیر می گذارد

قیمت دستگاه cnc (سی ان سی) معمولا تابع نوع و کیفیت قطعات، توان اسپیندل، تعداد محورهای دستگاه، مکانتزم کنترل حرکت، جنس سازه  و … است که کارن سی ان سی به اختصار توضیح می دهد:

نوع و کیفیت قطعات :

قدرت اسپیندل : اگر اسپیندل دستگاه سی ان سی قدرت بالایی داشته باشد، کار برش و حکاکی با سرعت بسیار بالاتری انجام می شود و این دو باهم رابطه مستقیم دارند.

تعداد محورهای دستگاه : تعداد محورها با قیمت دستگاه رابطه مستقیم دارند. چنانچه تعداد محورها بیشتر شود، باعث بالا رفتن قیمت دستگاه می گردد.

مکانیزم کنترل حرکت : تعدادی از دستگاه ها مکانیزم کنترل حرکت دارند که این مورد بر قیمت دستگاه تاثیر دارد.

جنس سازه : ضخامت و جنس ماده مورد استفاده در پروفیل ها و ورق که در سازه CNC استفاده شده است در استحکام دستگاه و قیمت آن مؤثر است.

لوازم جانبی دستگاه : چنانچه دستگاه cnc متعلقاتی مانند تجهیزات روغنکاری خودکار، چیلر برای خنک سازی اسپیندل، غبار جمع کن، کنترل دستی برای کنترل حرکات دستگاه و… داشته باشد این موارد بر قیمت نهایی دستگاه سی ان سی تاثیر دارد.

قیمت دستگاه سی ان سی

ماشین آلات cnc (سی ان سی) به 2 دسته ماشین آلات داخلی و ماشین آلات ساخت خارج از کشور تقسیم بندی می شوند:

ماشین آلات cnc داخل کشور :

برخی از مشکلاتی که دستگاه های سی ان سی داخلی دارند مانند نداشتن مستندات لازم، یکسان نبودن سطح کیفی دستگاه های مشابه و … است. منظور از نداشتن مستندات لازم معمولا نداشتن مستندات مربوط به اپراتور، نگهداری دستگاه و طریقه تعمیر دستگاه می باشد.  معمولا این گونه اطلاعات به مشتری انتقال پیدا نمی کند به همین خاطر چنانچه مشکلی برای دستگاه پیش بیاید معمولا کسی پاسخگو نمی باشد. گروه ماشین سازی صنعتی کارن سی ان سی سعی در رفع اینگونه مشکلات دارد و تا حد امکان سعی بر این داشته است که خدمات پس از فروش را به طور انحصاری ارائه دهد.

ماشین آلات cnc خارجی :

دستگاه های cnc خارجی معمولا ساخته شده توسط کشورهای آمریکایی یا اروپایی هستند که قطعا دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و تنها دغدغه بعد از خریدشان یافتن قطعات یدکی مربوط به آنهاست. یک سری از دستگاه های سی ان سی نیز ساخته شده توسط کشورهای آسیای میانه هستند که معمولا این ماشین آلات نیز دارای دوام خوبی هستند.

یک دسته دیگر نیز وجود دارد که ماشین آلات سی ان سی آسیای شرقی هستند(دستگاه های ساخته شده توسط تایوان، کره و …)که کیفیت بالایی دارند.

دسته دیگر نیز ساخت کشور چین هستند که این مورد هم به چند دسته تقسیم می شود. دستگاه های چینی معمولا کیفیت های مختلفی دارند. برای خرید یک دستگاه cnc ما باید به تیراژ مورد نظر و کاری که از دستگاه انتظار داریم دقت کنیم و سپس اقدام به خرید کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.