کارن سی ان سی | Karen CNC

راه اندازی کارگاه خدمات پرس وکیوم

خدمات پرس وکیوم دستگاه وکیوم ممبران

خدمات پرس وکیوم

راه اندازی کارگاه خدمات پرس وکیوم : همان طور که در مطالب قبل گفتیم دستگاه پرس وکیوم انواع مختلفی دارد که هر کدام از این مدل ها، ویژگی و کارایی های خاص خود را دارند ولی کار انجام شده در همه آن ها درنهایت یک محصول مشابه دارد.

حال باتوجه به این توضیحات به سراغ “راه اندازی کارگاه خدمات پرس وکیوم ” می رویم…با ما همراه باشید!

کارگاه خدمات پرس وکیوم (خدمات روکش ممبران) یکی از زیر شاخه های صنایع چوب می باشد. در ابتدای ورود ممبران به بازار ایران فقط شرکت‌های تولیدی بزرگ سرویس‌ چوب و MDF به این ماشین آلات دسترسی داشتند ولی با گذشت زمان، مواد اولیه و دستگاه‌ پرس وکیوم به تمامی شهرها راه پیدا کرد و امکان استفاده از مزایای پرس وکیوم برای کارگاه‌های کوچک و متوسط نیز فراهم شد.

در اکثر شهرهای کشور کارگاه‌های خدمات پرس وکیوم وجود دارند و لزومی ندارد هزینه‌های چند صد میلیونی جهت راه‌اندازی این کارگاه‌ها صرف کنید.

با توجه به توسعه یافتن استفاده از دستگاه پرس وکیوم و روکش‌ ممبران در ایران، لازم دانستیم نکات مهم در رابطه با راه‌اندازی کارگاه خدمات پرس وکیوم در اختیار شما عزیزان قرار دهیم تا درصورتی‌ که مایل به راه‌اندازی کارگاه پرس وکیوم هستید، با دید بازتری اقدام به این امر کنید.

سرمایه لازم برای راه‌اندازی کارگاه خدمات پرس وکیوم :


در سال‌ های گذشته با توجه به نبود مجموعه‌های خدمات ممبران ، داشتن یک دستگاه کفایت می‌کرد. نجار ورق، صفحه یا سازه مدنظر خود را به خدمات سی ان سی تحویل می‌داد و صفحه cnc شده را به خدمات پرس وکیوم تحویل می‌داد تا روکش روی ورق پرس شود.

ولی درحال حاضر با توجه به وجود چندین مجموعه خدمات پرس وکیوم در شهرها، دیگر نمی‌توان به آن صورت کار کرد. تقریباً مجموعه‌های قوی فروش ورق، انجام خدمات سی ان سی و پرس وکیوم را بصورت یکجا انجام می‌دهند. دستگاه پرس وکیوم و سی ان سی مکمل همدیگر هستند؛ یعنی برای اینکه بتوانید یک کاری را به اتمام برسانید باید این دو دستگاه را کنار همدیگر داشته باشید.

برای خرید دو دستگاه اصلی این کارگاه یعنی دستگاه سی ان سی و پرس وکیوم حداقل به ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان سرمایه یا حتی بیشتر نیاز خواهید داشت. سرمایه برای خرید ورق MDF خام مورد دیگری است که بستگی به سرمایه در گردش شما دارد.

حتما بخوانید : آموزش کار با دستگاه پرس وکیوم

ماشین آلات مورد نیاز برای راه‌ اندازی کارگاه خدمات پرس وکیوم :

دستگاه cnc، دستگاه پرس وکیوم، کمپرسور هوا ۲۵۰ لیتری، مکنده خاک، پیستوله، ابزارهای سنباده زنی و… از ابزارآلات اصلی برای راه‌اندازی کارگاه خدمات پرس وکیوم هستند. البته نباید فراموش کرد که برای راه‌اندازی یک کارگاه فنی و خدماتی به دستگاه‌های بیشتری مورد نیاز است که به‌ مرور زمان و با توجه به نیازهای شما اضافه خواهند شد.

برای مثال اگر حجم کار بسیار بالاست و سرمایه مناسب در اختیار دارید، خرید براش صنعتی برای سنباده کاری صفحات cnc شده توصیه می‌شود. این دستگاه سرعت و کیفیت در سنباده زنی را به‌شدت افزایش خواهد داد و به هیچ عنوان قابل مقایسه با سنباده با دست و دستگاه‌های منویال و سنتی نیست.

خدمات پرس وکیوم

مواد اولیه لازم جهت اجرای کارگاه خدمات پرس وکیوم :

 

مواد اولیه این کارگاه روکش PVC، چسب ممبران و ورق خام ام دی اف هستند. شما می‌توانید با توجه به سرمایه‌ای که در اختیار دارید، طرح‌های مختلف روکش را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. مطمئناً مشتری از اینکه انتخاب‌های زیادی پیش روی خودش دارد، خرسند خواهد بود.

 

تعداد نفرات لازم جهت کار در کارگاه خدمات وکیوم :

 

حداقل تعداد نفرات برای یک کارگاه خدمات پرس وکیوم سه نفر است. یک نفر اپراتور برای پاشش چسب و یک نفر هم اپراتور دستگاه پرس وکیوم که برای ساپورت و پرس کردن روکش نیاز است. مطمئناً وقتی حجم کار بالا باشد، به نیروی کار بیشتری نیاز خواهید داشت. بعنوان مثال اگر دستگاه دو سینی باشد، باز هم به تعداد بیشتری اپراتور نیاز خواهید داشت. به‌مرور زمان تعداد دقیق نیروی کار برای شما مشخص خواهد شد.

 

برای دستگاه cnc هم به یک یا دو نفر نیروی کار نیاز خواهید داشت. مطمئناً اگر حجم کار زیاد باشد، یک نفر فقط برای اپراتوری دستگاه سی ان سی و یک نفر برای جابجایی ورق خام ورق سی ان سی شده نیاز خواهید داشت.

 

مطلب پیشنهادی : تبدیل ماشین آلات سنتی (manual) به سی ان سی جدید

خدمات پرس وکیوم 

 

ظرفیت انجام کار در هر دستگاه :

 

ظرفیت انجام کار در هر دستگاه بستگی به نیروی کار دارد که بتواند سرعت عمل بیشتری داشته باشد اگر ۸ ساعت کار را در نظر بگیریم با این تعداد نیرویی که گفته شد بصورت ثابت و حرفه‌ای حداقل باید روزی ۲۰ عدد سینی روی دستگاه تک سینی کار صورت گیرد. با هزینه‌های چسب و روکش با روزی کمتر از ۲۰ تا برای تولیدکننده صرفه اقتصادی ندارد.

 

دانش و مهارت‌های لازم جهت راه اندازی کارگاه خدمات پرس وکیوم :

 

اپراتوری دستگاه پرس وکیوم کار زیاد سختی نیست. نگران نباشید پس از خرید دستگاه، کارن سی ان سی اطلاعات خوبی در مورد روش کار با دستگاه پرس وکیوم ارائه می‌کند!

 

پاشش چسب ممبران بسیار مهم است یعنی اپراتوری که در قسمت اجرای چسب ممبران کار می‌کند باید خیلی دقیق چسب را به‌ اندازه کافی و یکنواخت بپوشاند زیرا قطعات کار ساده و صاف نیستند و حجم دارند و مهم‌تر از همه این‌که باید به کار علاقه‌مند باشد.

 

اپراتوری دستگاه cnc هم بسیار مهم و حائز اهمیت است. درحال حاضر با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه مانند ورق MDF خام و هزینه تعمیر و نگهداری دستگاه، دیگر یک اشتباه به‌سادگی قابل جبران نیست. اپراتور دستگاه cnc باید خوب آموزش ببیند و کار خود را با دقت انجام دهد.

 

کارهایی که می‌توان با دستگاه پرس وکیوم انجام داد :

 

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در کارگاه خدمات پرس وکیوم انجام می‌شود، پرس روکش برای کابینت ممبران است. البته این دستگاه کاربردهای دیگری هم دارد که با توجه به نوع خدمات متفاوت هست. پرس انواع تخته‌های چوبی به هم، ساخت ورق‌های قوسی، ساخت سازه منحنی در صنایعی مانند هوا و فضا و… ازجمله کارایی و قابلیت‌های دستگاه پرس وکیوم است.

خدمات پرس وکیوم

آیا دستگاه پرس وکیوم نیاز به سرویس دوره‌ ای دارد؟

بله، دستگاه پرس وکیوم هم مانند هر دستگاهی نیاز به سرویس و نگهداری دارد. مهم‌ترین قسمت دستگاه پرس وکیوم، پمپ آن است. تعویض روغن و فیلتر این پمپ باید بر اساس میزان کارکرد دستگاه انجام پذیرد. زمان مناسب این سرویس از طرف کارن سی ان سی برای خریداران اعلام می‌شود.

المنت‌ها هم بخش دیگری است که با گذشت زمان کارکرد خود را از دست می‌دهند. گرمای استاندارد و یکنواخت موردی است که نباید از کنار آن به‌سادگی گذشت.

ملاک و چگونگی محاسبه قیمت خدمات پرس وکیوم  :

برخی همکاران به ازای هر سینی، دستمزد دریافت می‌کنند. دستمزد هر سینی پرس وکیوم در حال حاضر بین ۲۷۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است. البته برخی دوستان دیگر بصورت متر مربعی هزینه دریافت می‌کنند. برای مثال ورق MDF + هزینه سی ان سی + پرس وکیوم که جمع این خدمات می‌شود متر مربعی ۳۰۰ هزار تومان. در این حالت مشتری راحت‌تر است و درگیر خرید ورق MDF نمی‌شود. مجموعه خدماتی برای راحتی کار خود و افزایش کیفیت از ورق باکیفیت استفاده می‌کند.

نکته پایانی :

برای راه‌اندازی کارگاه خدمات پرس وکیوم  اولین نکته علاقه و ذوق به کار است. اگر علاقه به این کار دارید حتماً قبل از انجام هر کاری بصورت امتحانی چند روز در یک کارگاه خدمات پرس وکیوم کار کنید و از نزدیک ببینید آیا امکان انجام این کار را دارید؟ توانایی فنی این کار را دارید؟ آیا توانایی بدنی انجام کار را دارید؟

اگر به این نتیجه رسیدید که این کار مناسب شماست، سرمایه موردنیاز خود را برای خرید دستگاه را تهیه کنید. در مرحله بعد به سرمایه در گردش جهت خرید ورق و رول PVC (روکش) نیاز دارید.

استقامت در کار خیلی مهم و حائز اهمیت است. مخصوصاً برای کارهای خدماتی که با مشتریان زیادی با اخلاقیات و خلقیات مختلفی سروکار دارند و باید تحمل زیادی داشته باشید. سابقه ساخت سازه‌های چوبی و اجرای کابینت ممبران هم بسیار تأثیر مثبتی در اجرای کار دارد. اگر شما تجربه ساخت و نصب کابینت را داشته باشید، درک بهتری از طرح و چگونگی اجرای کار خواهید داشت.

برای مشاهده محصولات

ماشین آلات سیم و کابل 

انواع دستگاه لمینت پارچه

ماشین آلات صنعتی

ماشین آلات سی ان سی

کلیک کنید

برای مشاوره و خرید دستگاه با شماره زیر تماس بگیرید:
مهندس سلحشوری

4.8/5
کارن سی ان سی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *