کارن سی ان سی | Karen CNC

فرز cnc چهار محور | دستگاه cnc چهار محور

فرز cnc چهار محور

فرز cnc چهار محور : ماشین آلات سی ان سی را عموما با تعداد محورهای آنها شناسایی میکنند و به توانایی هایشان پی می برند. به عنوان مثال سی ان سی های 2 محور، 3 محور و همچنین سی ان سی 4 محور و سی ان سی 5 محور نیز وجود دارد.

 

البته در صنایع مختلف تعداد محورها قابل افزایش است که در صنعت چوب از سی ان سی های سه محوره و چهار محوره بیشتر استفاده می شود. گاهی اوقات هم از دستگاه سی ان سی 5 محور در کارخانه جاتی با تولیدات سری و کمی پیچیده قرار می گیرد.

 

سی ان سی 5 محور به دلیل توانایی بسیار بالا در صنعت مدلسازی خودرو نیز استفاده می شود که به دلیل قیمت بسیار بالا و منحصر به فرد بودن این دستگاه معمولا کمتر در کارگاه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

فرز cnc چهار محور

دستگاه فرز cnc چهار محور

 

دستگاه های cnc از ۲ محور بیشتر هستند و هر دستگاهی مانند سی ان سی تراش و سی ان سی فرز می تواند محور های بیشتری داشته باشد که این امر باعث می شود دستگاه سی ان سی پیشرفته تر شود.

 

دستگاه فرز cnc چهار محور هم به همین صورت می باشد و با اضافه شدن محور چهارم قدرت بیشتری به دستگاه می بخشد و همچنین این دستگاه cnc توانایی ماشینکاری قطعات پیچیده را پیدا می کند. لازم به ذکر است که دستگاه فرز cnc چهار محور مناسب برای قطعات گرد و ماشینکاری قطعات پیچیده می باشد. معمولا خریداران دستگاه سی ان سی چهار محور کسانی هستند که تمایل به ساخت و یا حکاکی روی اجناس دارند و یا می خواهند سرعت تولید خود را افزایش دهند و از نیرو کار کمتری استفاده کنند.

 

دستگاه فرز cnc چهار محور

 

دستگاه فرز cnc چهار محور تا حدود زیادی همان فرآیند برش دستگاه فرز سی ان سی 3محور را انجام می‌دهد و در آن از یک ابزار برش برای حذف قسمتی از یک قطعه کار و ایجاد شکل و مشخصات مورد نظر استفاده می‌شود. با این تفاوت که در دستگاه‌های چهار محور از یک محور اضافی استفاده می شود و بخشی از فرز کاری به کمک آن صورت می‌گیرد. به همین خاطر از دستگاه‌های فرز چهار محور برای برش در سه جهت X و Y و Z استفاده می‌شود.

 

در این دستگاه‌ها امکان چرخش در اطراف محور X هم فراهم شده است که تحت عنوان محور A شناخته می‌شود. پس استفاده از دستگاه می‌تواند امکان برش‌های پیچیده‌تر به صورت سه بعدی را به ما بدهد. دستگاه فرز سی ان سی چهار محور وقتی مفید است که ما به دنبال سوراخ کاری یا برشکاری در کنار یک قطعه یا در اطراف سیلندر ساخته شده باشیم. بنابراین دستگاه خیلی راحت‌تر می‌توانند ابزار برشی را در جهت‌های مختلف حرکت دهد و برش‌ها و سوراخکاری های پیچیده‌تر را انجام دهد.

 

قیمت دستگاه سی ان سی چهار محور:

 

قیمت دستگاه فرز cnc چهار محور به نسبت ابعاد دستگاه و قطعات به کار رفته داخل دستگاه و سیستم حرکتی بستگی دارد. این دستگاه ها تماما ساخت کارن سی ان سی می باشند و دارای یک سال پشتیبانی و گارانتی هستند.

فرز cnc چهار محور

فرز cnc چهار محور :

 

فرزکاری بر روی یک محور اضافی انجام می شود. دستگاه سی ان سی چهار محور بر روی محورهای X، Y و Z مثل سی ان سی سه محور عمل می کند، ولی شامل چرخش در اطراف محور X است که محور A نامیده می شود. این محور چهارم است که به فرآیند ماشینکاری ما اضافه شده است. در بیشتر موارد، قطعه کار چرخانده می شود تا برش در اطراف محور B امکان پذیر باشد.

 

همان طور که می دانید فرزکاری چهار محور زمانی مفید است که حفره ها و برش ها باید در کنار یک قطعه یا در اطراف سیلندر ساخته شود. آنها می توانند کار سریع و کارآمد را بر اساس ورودی های عددی کامپیوتری برای نتایج دقیق ارائه دهند.

برای مشاهده محصولات

ماشین آلات نساجی

ماشین آلات تکمیل پارچه

انواع دستگاه لمینت پارچه 

ماشین آلات صنعتی

ماشین آلات سی ان سی 

 

کلیک کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.