کارن سی ان سی | Karen CNC

قیمت دستگاه cnc

در این مطلب قصد داریم به قیمت دستگاه cnc بپردازیم

افزایش استفاده از ماشین آلات سی ان سی، باعث گسترش بازار و زمینه خرید و فروش تعداد بیشتری دستگاه cnc شده. تا جایی که برخی از ماشین سازان داخلی تصمیم گرفته اند تا در کارخانه خود با مونتاژ تجهیزات حساس وارداتی سی ان سی، نسبت به تولید این ماشین آلات اقدام نمایند. از سوی دیگر با توجه به برخی مشکلات اقتصادی در حوزه صنعت و معدن، برخی از دارندگان این نوع دستگاه ها نیز با قصد کاهش هزینه ها، تصمیم به فروش دستگاه سی ان سی دست دوم خود کرده اند.

 

در مجموع باید توجه کنیم که واردات برخی دستگاه ها از کشورهای سازنده خارجی، مونتاژ و تولید در برخی واحدهای صنعتی داخلی و همچنین فروش دستگاه های دست دوم، باعث شده است تا بازار خرید و فروش این نوع ماشین آلات پیشرفته با چالش ها و متغیرهای گوناگونی مواجه شود و این متغیرها بر قیمت آن تاثیر گذار باشد.

 

همچنین اعمال نشدن سیاست های قیمت گذاری و نظارتی قوی از سوی برخی نهادهای ذی ربط، باعث شده تا عده ای بدون اعتبار و تجربه کافی بخواهند از آب گل آلود بازار ماشین آلات cnc، ماهی سود و منفعت های کوتاه مدت بگیرند.

 قیمت دستگاه cnc

نوع و کیفیت قطعات :

قدرت اسپیندل : اگر اسپیندل دستگاه سی ان سی قدرت بالایی داشته باشد، کار برش و حکاکی با سرعت بسیار بالاتری انجام می شود و این دو باهم رابطه مستقیم دارند.

تعداد محورهای دستگاه : تعداد محورها با قیمت دستگاه cnc رابطه مستقیم دارند. چنانچه تعداد محورها بیشتر شود، باعث بالا رفتن قیمت دستگاه می گردد.

مکانیزم کنترل حرکت : تعدادی از دستگاه ها مکانیزم کنترل حرکت دارند که این مورد بر قیمت دستگاه تاثیر دارد.

جنس سازه : ضخامت و جنس ماده مورد استفاده در پروفیل ها و ورق که در سازه CNC استفاده شده است در استحکام دستگاه و قیمت آن مؤثر است.

لوازم جانبی دستگاه : چنانچه دستگاه cnc متعلقاتی مانند تجهیزات روغنکاری خودکار، چیلر برای خنک سازی اسپیندل، غبار جمع کن، کنترل دستی برای کنترل حرکات دستگاه و… داشته باشد این موارد بر قیمت نهایی دستگاه سی ان سی تاثیر دارد.

تغییرات قیمت دستگاه cnc :

در میان این کش مکش ها، قیمت دستگاه cnc سی ان سی نیز دستخوش تغییرات و سرای و نشیب های گوناگونی می شود و قابل تنظیم با توجه به روند و رویه ای مشخص و استاندارد با معیارهای ثابت و قابل پیش بینی، نخواهد بود. به عنوان مثال ممکن است وارد کننده ای بتواند بخش قابل توجهی از بازار را با واردات تعداد زیادی دستگاه بی کیفیت از فروشنده ای خارجی، تحت تاثیر قرار دهد.

 قیمت دستگاه cnc

 در این وضعیت با توجه به کمبود نقدینگی برخی از شرکت های صنعتی و تولید کنندگان نیازمند به استفاده از دستگاه سی ان سی، این شرکت ها به سمت ماشین آلات بی کیفیت وارداتی رفته و پیش نیازهای افت قیمت را فراهم کنند.این مورد تنها یکی از چند نمونه تغییراتی است که قادر است قیمت دستگاه cnc سی ان سی را دچار مشکلات و بی ثباتی های غیرقابل پیش بینی کند.

واردات بی رویه ماشین آلات بی کیفیت فروشندگان خارجی موجب بروز مشکلات و بی ثباتی های غیر قابل پیش بینی در قیمت دستگاه cnc است.

ولی در صورت ایجاد ثبات نسبی و مکانیزم منطقی در قیمت گذاری و عرضه و نصب دستگاه سی ان سی cnc ، این قیمت توسط عوامل و معیارهای مختلفی تعیین می شود:

یکی از آنها ابعاد میز و وسعت متریال ورودی دستگاه است. هر اندازه دستگاه بزرگتر باشد علاوه بر اینکه میز آن وسیع تر بوده و می توان ورق ها و قطعات با اندازه بیشتری را بر روی آن مستقر کرد، همچنین تجهیزات مکانیکی و سیستم های کنترلی دستگاه نیز حوزه عملکرد بیشتری خواهند داشت.

از دیگر موارد تاثیر گذار بر قیمت این دسته از ماشین آلات، میزان دقت و قابلیت انجام فعالیت ظریف تر با حساسیت بالا و تلرانس های دقیق تری خواهد بود.

 ماشین آلات cnc داخل کشور :

برخی از مشکلاتی که دستگاه های سی ان سی داخلی دارند مانند نداشتن مستندات لازم، یکسان نبودن سطح کیفی دستگاه های مشابه و … است. منظور از نداشتن مستندات لازم معمولا نداشتن مستندات مربوط به اپراتور، نگهداری دستگاه و طریقه تعمیر دستگاه می باشد.  معمولا این گونه اطلاعات به مشتری انتقال پیدا نمی کند به همین خاطر چنانچه مشکلی برای دستگاه پیش بیاید معمولا کسی پاسخگو نمی باشد. گروه ماشین سازی صنعتی کارن سی ان سی سعی در رفع اینگونه مشکلات دارد و تا حد امکان سعی بر این داشته است که خدمات پس از فروش را به طور انحصاری ارائه دهد.

ماشین آلات cnc خارجی :

قیمت دستگاه cnc خارجی معمولا ساخته شده توسط کشورهای آمریکایی یا اروپایی هستند که قطعا دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و تنها دغدغه بعد از خریدشان یافتن قطعات یدکی مربوط به آنهاست. یک سری از دستگاه های سی ان سی نیز ساخته شده توسط کشورهای آسیای میانه هستند که معمولا این ماشین آلات نیز دارای دوام خوبی هستند.

یک دسته دیگر نیز وجود دارد که ماشین آلات سی ان سی آسیای شرقی هستند(دستگاه های ساخته شده توسط تایوان، کره و …)که کیفیت بالایی دارند.

دسته دیگر نیز ساخت کشور چین هستند که این مورد هم به چند دسته تقسیم می شود. دستگاه های چینی معمولا کیفیت های مختلفی دارند. برای خرید یک دستگاه cnc ما باید به تیراژ مورد نظر و کاری که از دستگاه انتظار داریم دقت کنیم و سپس اقدام به خرید کنیم.

خدمات پس از فروش :

اما خدمات پس از فروش و پشتیبانی های فروشنده را نمی توان نادیده گرفت. بخش مهمی از فرآیند فروش این ماشین آلات، شامل چگونگی و مدت زمان پشتیبانی دستگاه توسط فروشنده پس از خرید می باشد. این بخش آنقدر مهم است که اصلا نباید توسط کاربران و خریداران نادیده گرفته شود و آن را موضوعی پیش پا افتاده و بی اهمیت تلقی کنند. چرا که در صورت تحویل گرفتن دستگاه cnc بدون پشتیبانی، دیر یا زود با ایجاد اشکال فنی، صاحب کار مجبور است برای تعمیر تا تعویض قطعه معیوب، برای مدتی عملیات آن را متوقف کرده و به ناچار کل فرآیند تولید را مختل کند.

مواردی که باید در خدمات پس از فروش به آن توجه کرد:

  • سابقه و اعتبار فروشنده
  • رضایت مشتریان
  • تعداد متخصصین
  • نوع پشتیبانی
  • قیمت خدمات

برای مشاهده محصولات

ماشین آلات سیم و کابل 

انواع دستگاه لمینت پارچه

ماشین آلات صنعتی

ماشین آلات سی ان سی

کلیک کنید

برای مشاوره و خرید دستگاه با شماره زیر تماس بگیرید:
مهندس سلحشوری

4.8/5

2 در مورد “قیمت دستگاه cnc”

  1. بازتاب: مواردی که روی قیمت دستگاه سی ان سی تاثیر می گذارد - کارن سی ان سی | Karen CNC

  2. بازتاب: دستگاه cnc - کارن سی ان سی | Karen CNC

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *